Nože Victorinox SA, multitooly a nástroje

Victorinox logo

Victorinox SA, švýcarská společnost, je významným výrobcem nožů v Evropě. Hlavní sídlo společnosti se nachází v Ibachu, kde každý den vyrábí až 34 000 kusů ikonických švýcarských armádních nožů. Kromě toho se zaměřuje na výrobu 38 000 kapesních, zavíracích nožů a multitoolů a 30 000 nožů pro domácnosti. Díky své švýcarské preciznosti a kvalitě zaujímá Victorinox výjimečné postavení ve svém odvětví. Kromě nožů vyrábí značka také hodinky.

Zakladatelem švýcarské společnosti Victorinox je Karl Elsener, který v roce 1884 otevřel kovářský krám právě v Ibachu. Od samého počátku se Elsener věnoval vývoji dokonalého vojenského nože, který by byl lehčí a méně robustní než předchozí modely. Elsener přidal do nože otevírák na konzervy, šroubovák a později i menší čepel, vývrtku a rydlo. Tento inovativní model kapesního nože nazval “důstojnický nůž” a 12. června 1897 ho nechal zapsat na patentovém úřadě.

Název Victorinox je akronym složený ze dvou slov – jména Victoria, což bylo jméno Elsnerovy matky, a slova Inox, což je označení pro nerez ocel. Victorinox se dnes řadí mezi největší výrobce nožů v Evropě. Jejich výrobky se vyvážejí do většiny zemí světa a synonymem jejich značky je kvalita a funkčnost, které přetrvaly celé generace.

Zobrazen 1. – 30. z 263 výsledků